Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat pomoże Wojewódzkiemu Szpitalowi Chorób Płuc - Powiat Wodzisławski

Powiat pomoże Wojewódzkiemu Szpitalowi Chorób Płuc

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego pozytywnie rozpatrzył wniosek dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc im. dr. Alojzego Pawelca w Wodzisławiu Śl. i zwróci się do Rady Powiatu o udzielenie szpitalowi dotacji w wysokości 5 tys. zł.

Zespół budynków sanatoryjnych, ob. Wojewódzki Szpital Chorób Płuc w Wodzisławiu-Wilchwach foto. ABVET Ballarin

Zgodnie z wnioskiem dyrektora szpitala dr. n. med. Norberta Prudla środki zostaną przeznaczone na przekształcenie działu farmacji szpitalnej w Aptekę Szpitalną. O tym, czy pieniądze zostaną przekazane zdecydują powiatowi radni na najbliższej sesji.

– Ktoś może zapytać, dlaczego pomagamy szpitalowi wojewódzkiemu, skoro sami mamy na utrzymaniu dwa powiatowe szpitale. Odpowiedź jest prosta: służba zdrowia to system naczyń połączonych. Uznaliśmy jako zarząd powiatu, że nie możemy zostawić prośby pana dyrektora bez odpowiedzi. W tym szpitalu przecież leczy się bardzo wielu mieszkańców naszego powiatu – wyjaśnia starosta wodzisławski Leszek Bizoń.