Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat po raz kolejny wsparł gminy w usuwaniu azbestu - Powiat Wodzisławski

Powiat po raz kolejny wsparł gminy w usuwaniu azbestu

Na czwartkowej sesji Rada Powiatu Wodzisławskiego zdecydowała o wsparciu gmin w realizacji zadań w zakresie usuwania i utylizacji azbestu. Z budżetu Powiatu największą dotację otrzyma Miasto Pszów (33.400 zł) oraz Miasto Wodzisław Śląski (27.000 zł). Nieco mniejsze kwoty otrzymają: Gmina Gorzyce (13 300 zł), Gmina Marklowice (5 300 zł), Gmina Lubomia (8 200 zł) oraz Miasto Rydułtowy (8 800 zł).

Wysokość przyznanych kwot zależy od wniosków złożonych przez konkretne
gminy oraz wysokości środków jakimi dysponuje Zarząd Powiatu.

Wsparcie Gmin przez Powiat jest kontynuacją polityki rozpoczętej w 2001 r., kiedy to po raz pierwszy z budżetu Powiatu przekazano gminom środki na usuwanie i utylizację azbestu.