Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Popularna psycholog i znana dziennikarka poprowadzą warsztaty dla niepełnosprawnych i ich rodziców - Powiat Wodzisławski

Popularna psycholog i znana dziennikarka poprowadzą warsztaty dla niepełnosprawnych i ich rodziców

Ponad 28 tys. zł dotacji otrzymało stowarzyszenie ,,Czyń Dobro” na rzecz niepełnosprawnych uczniów oraz absolwentów szkół i placówek specjalnych w Wodzisławiu Śląskim w ramach konkursu „Rozwijanie aktywności społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w 2012 r.” ogłoszonego przez Fundację PZU. Partnerem w projekcie, w ramach którego odbędą się wykłady i warsztaty prowadzone m.in. przez „Super Nianię” Dorotę Zawadzką czy Katarzynę Bosacką, dziennikarkę telewizyjną, autorkę programu „Wiem, co jem”, jest Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.

Projekt „Dorastam, pomagam dorosnąć” skierowany jest do 40 osób niepełnosprawnych intelektualnie głównie w stopniu lekkim (będących uczniami lub absolwentami Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.) powyżej 13 roku życia, mieszkających lub uczących się na terenie powiatu wodzisławskiego oraz ich rodzin (rodziców, dziadków, rodzeństwa lub osób bliskich).

Jego celem jest wsparcie zorganizowanej opieki nad niepełnosprawną młodzieżą powiatu wodzisławskiego w zakresie edukacji seksualnej, zdobycia wiadomości i umiejętności na temat dojrzewania oraz ról społecznych, praw, obowiązków związanych z kobiecością i męskością.

Młodzież weźmie udział w warsztatach psychoedukacyjnych prowadzonych przez edukatora seksualnego oraz w wyjeździe integracyjnym do parku linowego w Ustroniu.

Z kolei dla rodziców przewidziano:
– warsztaty psychoedukacyjne prowadzone przez edukatora seksualnego,
– wykład i warsztaty prowadzone przez psychologa „Super Nianię” Dorotę Zawadzką,
– warsztaty psychoedukacyjne prowadzone przez lekarza i specjalistę medycyny chińskiej,
– wykład i warsztaty prowadzone przez dziennikarkę telewizyjną, autorkę programu „Wiem, co jem”, Katarzynę Bosacką.

Z całości powstanie film, dokumentujący realizację projektu.

Osoby chętne do wzięcia udziału w spotkaniu z Katarzyną Bosacką, które odbędzie się 21 września o godz. 16:00 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., przy ul. Kopernika 71, proszone są o zgłoszenie uczestnictwa pod nr 511058613 do piątku, 14 września. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.