Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pomoc Ukrainie - potrzebne środki higieniczne oraz artykuły dla dzieci - Powiat Wodzisławski

Pomoc Ukrainie – potrzebne środki higieniczne oraz artykuły dla dzieci

Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. organizuje zbiórkę pomocy dla obywateli Ukrainy. Wśród najpotrzebniejszych rzecz są m.in. artykuły dla dzieci oraz środki higieny.

flaga Ukrainy
Najpotrzebniejsze rzeczy:
  • wózki dla dzieci w dobrym stanie,
  • maskotki.
Lista pozostałych artykułów:
  • pampersy, chusteczki nawilżane;
  • środki pielęgnacyjne da dzieci;
  • mleko, kaszki dla dzieci (do przygotowania z wodą);
  • jedzenie dla dzieci (słoiczki);
  • podpaski, środki higieniczne dla kobiet;
  • butelki do karmienia dzieci;
  • ręczniki papierowe;
  • szczoteczki i pasty do zębów, również dla dzieci;
  • pościele, poduszki, kołdry, koce (nowe lub w bardzo dobrym stanie, wyprane).
Artykuły można składać codziennie w godzinach: 7:00-14:00 w budynku, w którym mieści się biblioteka szpitalna (przejeżdżając przez główną bramę szpitala, jedziemy 50m prosto – budynek biblioteki znajduje się po lewej stronie).
Wszystkie dary zostaną przetransportowane przez firmę BSL Basis Supporting Life w miejsca, gdzie te potrzeby będą największe.