Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pomagamy zwierzętom z wodzisławskiego przytuliska - Powiat Wodzisławski

Pomagamy zwierzętom z wodzisławskiego przytuliska

W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. po raz kolejny przeprowadzono zbiórkę żywności i innych artykułów dla zwierząt z przytuliska prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt "Koty, Psy i My" przy Służbach Komunalnych Miasta w Wodzisławiu Śl.

zbiórka żywności i innych artykułów dla zwierząt

I tym razem urzędnicy dali swój wyraz miłości do potrzebujących zwierząt. Do przytuliska trafi m.in. ponad 32 kg suchej karmy, 50 kg karmy w puszkach, a także obroże przeciw pchłom i kleszczom, ręczniki, koce, smycze oraz środki czystości.

Przytulisko dla bezdomnych kotów i psów funkcjonuje na terenie Służb Komunalnych Miasta w Wodzisławiu Śl. przy ul. Marklowickiej. Na co dzień pracują tam wolontariusze Stowarzyszenia na rzecz Zwierząt „Koty, Psy i My”, którzy nie tylko opiekują się zwierzętami, ale też aktywnie poszukują ich właścicieli, a gdy to okaże się niemożliwe – prowadzą tzw. adopcje zwierząt. Informacje o czworonogach przeznaczonych do adopcji można znaleźć na facebookowym profilu Stowarzyszenia: https://pl-pl.facebook.com/Wodzislawskiepsyikoty. Tam znajdują się zdjęcia i wszelkie informacje o przetrzymywanych zwierzętach. Stowarzyszenie jest organizacją non-profit, dlatego każde wsparcie okazane jej podopiecznym jest bezcenne. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do pomocy zwierzętom, zwłaszcza w okresie zbliżającej się zimy. Kontakt do Stowarzyszenia: 605 109 891.

Zachęcamy także do adopcji psów i kotów z wodzisławskiego przytuliska.