Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pół miliona pożyczki dla szpitali - Powiat Wodzisławski

Pół miliona pożyczki dla szpitali

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego udzielił Powiatowemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. pożyczki na kwotę 500 tys. zł.

szpital w Wodzisławiu Śl.

Decyzja Zarządu to pokłosie zmian budżetowych dokonanych przez radę powiatu. Pożyczka została udzielona na okres 5 lat z karencją spłaty kapitału do końca bieżącego roku. – Podobnie jak w latach ubiegłych pożyczka będzie mogła podlegać umorzeniu. Wszystko będzie jednak zależeć od sytuacji finansowej zarówno PPZOZ, jak i Powiatu – deklaruje starosta Leszek Bizoń.

Pożyczka zostanie przeznaczona przez dyrekcję PPZOZ na wsparcie bieżącego funkcjonowania szpitali.