Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Podsumowanie XXX sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Podsumowanie XXX sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego

29 stycznia 2009 r. w Powiatowym Centrum Konferencyjnym przy ulicy Pszowskiej 92a odbyła się XXX sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego, podczas której radni przyjęli m.in. Sprawozdanie z Działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2008 rok.

W minionym roku Komisja kontynuowała działania przyjęte w Powiatowym Programie Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego.
Komisja była inicjatorem Konferencji pt. „Zagrożenie przestępczością przeciwko rodzinie” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim 28.11.2008r.

W związku z utrudnieniami w ruchu, wynikającymi z budowy obiektów mostowych na autostradzie A1, Komisja zajmowała się też stanem bezpieczeństwa na drogach publicznych.
Ponadto w 2008 roku Komisja pracowała nad następującymi zagadnieniami: awaria lokalnej instalacji wodnej (Gmina Lubomia), podniesienie poziomu wody w rzekach Odra i Olza spowodowane intensywnymi opadami deszczu, silne wiatry powodujące poważne zniszczenia. (Szczegóły w załączniku)