Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Podokręg Rybnik świętował 95 lat - Powiat Wodzisławski

Podokręg Rybnik świętował 95 lat

Wczoraj na boisku KS 27 Gołkowice odbył się piknik sportowy z okazji 95-lecia Podokręgu Rybnik. Wziął w nim udział m.in. prezes Śląskiego Związku Piłki Nożenj Henryk Kula oraz starosta Leszek Bizoń.

95-lecie Podokręgu Rybnik

Sportowym gwoździem programu był turniej oldbojów pod hasłem „Trzy rogi elwer”, nawiązującego do zawołania z podwórkowych gier sprzed lat. Mistrzami w tej rywalizacji na małym boisku z bramkami 2×5 metrów okazali się reprezentanci Naprzodu Rydułtowy.

Obok piłkarskich zmagań na gołkowickim boisku były także inne atrakcje. W „Miasteczku Piłkarskim” zobaczyliśmy w sportowej akcji m.in. prezesów i wiceprezesów podokręgów ze Skoczowa, Częstochowy, Tychów, Zabrza, Rybnika, Sosnowca, Katowic i Bytomia.  Była także strefa malucha z namiotem zabaw i dmuchańcem więc niedzielne godziny spędzone na świeżym powietrzu minęły błyskawicznie.

Podsumowaniem zabawy była ceremonia nagrodzenia okazałym Pucharem 95-lecia oldbojów Naprzodu Rydułtowy i wręczenie przez starostę powiatu wodzisławskiego Leszka Bizonia okolicznościowego grawertonu władzom Podokręgu Rybnik, które tego dnia były reprezentowane przez kilka pokoleń działaczy. Przy okazji pikniku odbyła się bowiem także debata z udziałem między innymi byłych, wieloletnich, prezesów Podokręgu Rybnik Alojzego Musioła i Franciszka Wrany, wiceprezesa Grzegorza Pytla i zasłużonego działacza KS 27 Gołkowice Pawła Grzonki. Zebrane w ten sposób wspomnienia zostaną wykorzystane przy realizacji filmu o historii Podokręgu Rybnik.

Źródło: http://www.slzpn.katowice.pl/slaski/zpn/aktualnosci/3619/oldboje-naprzodu-rydultowy-wywalczyli-puchar-95-lecia-podokregu-rybnik#prettyPhoto; Oprac.: BKI