Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Podaruj 1% podatku organizacjom z powiatu - Powiat Wodzisławski

Podaruj 1% podatku organizacjom z powiatu

Jak co roku zachęcamy mieszkańców do uwzględnienia w swoich rozliczeniach PIT 1% dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu wodzisławskiego. Przypominamy również o możliwości przekazania 1% swego podatku na rzecz powiatowych szpitali.

Grafika ilustracyjna dla tematu 1% dla organizacji pożytku z terenu powiatu

Szpitale w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach można wesprzeć poprzez przekazanie swojego 1% dla Stowarzyszenia „Razem na Szybiku” z Wodzisławia Śl. (KRS 393290), które od lat ze szpitalami współpracuje i je wspiera, m.in. przez doposażenia szpitalnych oddziałów w kilkadziesiąt nowoczesnych łóżek szpitalnych, materaców i inny sprzęt.

Wykaz organizacji z terenu powiatu uprawnionych do uzyskiwania 1% podatku dostępny jest TUTAJ (plik .docx 19KB).

Co ważne, także emeryci i renciści, których rozlicza z Urzędem Skarbowym ZUS mogą w prosty sposób zdecydować o przeznaczeniu 1% ich podatku. Wystarczą, że złożą do urzędu skarbowego oświadczenie PIT-OP. Druk i inne dodatkowe informacje dostępne są pod adresem https://www.podatki.gov.pl/pit/pit-op

Plakat promujący akcję przekazywania 1% podatku dla powiatowych szpitali w Woidzisławiu Śl. oraz Rydułtowach, treść tekstowa zawarta na plakacie zawarta została w treści posta