POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

PRZYPOMINAMY: od niedzieli komunikacja powiatowa po nowemu

Zaraz po feriach zimowych, czyli już w niedzielę 26 stycznia br., nastąpią zmiany w komunikacji powiatowej. Są one wynikiem przeprowadzonych z pasażerami konsultacji.

autobus pks foto. W. Raczkowski

Zmiany dotkną sześciu spośród dziesięciu linii, jednak większość z nich to drobne korekty czasu odjazdów autobusów. Najważniejsze będą miały miejsce na trasie z Wodzisławia Śląskiego przez Skrzyszów do Gołkowic (linia 38), na której na wniosek pasażerów w dni nauki szkolnej uruchomiony zostanie dodatkowy kurs o 16:35. Następny kurs na tej trasie będzie odjeżdżał o 17:40.

Na linii z Bukowa przez Nieboczowy i Pszów do Wodzisławia (linia 42) zrezygnowano z przejazdu przez Bluszczów. Mimo wielu wcześniejszych głosów o potrzebie uruchomienia takiej relacji, okazało się, że niewiele osób z niej korzysta. Na tej linii zgodnie z sugestiami pasażerów przyśpieszono o 15 minut kurs odjeżdżający dotychczas z Bukowa o 8:15 (teraz o 8:00) oraz dodano kurs z Wodzisławia Śl. do Nieboczów o 11:05 (w dni nauki szkolnej).

Ze względu na dużą liczbę pasażerów w godzinach szczytu na linii z Wodzisławia Śl. do Jastrzębia-Zdroju przez Czyżowice, Godów i Gołkowice (linia 36) obciążoną linię wspomoże dodatkowy kurs na linii z Wodzisławia Śl. do Gorzyczek przez Czyżowice (linia 35) o 14:25.

Na prośbę pasażerów przyśpieszony o kwadrans zostanie kurs z Wodzisławia Śl. do Raciborza przez Gorzyce, Nieboczowy i Lubomię (linia 40), którego odjazd do tej pory miał miejsce o 8:30. Z kolei na linii 41 pojawi się nowy kurs z Lubomi do Wodzisławia Śl. przez Syrynię o godzinie 16:00.

Na linii z Wodzisławia Śl. do Bluszczowa (linia 34) zostanie natomiast zlikwidowany kurs o 8:10. Uczniowie szkół podstawowych w Gorzycach i Rogowie będą mogli jednak skorzystać z kursu na linii 40 (odjazd z Wodzisławia o 8:15).

Nie wszystkie postulaty pasażerów z przyczyn technicznych lub ekonomicznych można było uwzględnić w skorygowanym rozkładzie jazdy. Nie wydłużono m.in. linii 38 do Gołkowic-Żabkowa czy linii 41 do przystanku przy ulicy Mickiewicza w Lubomi. Nie wprowadzono też kursów wieczornych lub nocnych. Z powodu braku rezerw czasowych (ze względu na kolejne realizowane kursy) nie było też możliwe wprowadzenie części uwag dotyczących zmian godzin odjazdów niektórych kursów.

Wszystkie zmiany w rozkładzie jazdy zamieszono na stronie www.rozklady.powiatwodzislawski.pl