POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

PK z Raciborza wycofuje linię z Lubomi. Przewozy przejmuje powiat

Przedsiębiorstwo Komunalne z Raciborza od 1 sierpnia zawiesza linię autobusową nr 4 do Lubomi. Przewozy przejmie starostwo powiatowe. Przy tej okazji wprowadzone zostaną również drobne korekty w rozkładzie PKS.

Od 1 sierpnia Przedsiębiorstwo Komunalne z Raciborza, które dotychczas linią nr 4 dowoziło mieszkańców Lubomi do Raciborza, zawiesza przewozy. Mieszkańcy mogą jednak nadal korzystać z organizowanych przez Powiat linii nr 40 i 41, na których uruchomione zostaną dodatkowe kursy.

W ostatnich dniach Czesław Burek wójt Lubomi poinformował Starostę Wodzisławskiego Ireneusza Serwotkę, że Przedsiębiorstwo Komunalne z Raciborza szukając oszczędności skraca szereg linii autobusowych i ogranicza swoją działalność w zasadzie do terenu miasta.  Zmiany te dotknęły Lubomię, bo do niej docierała linia nr 4.  W związku z tym wójt zwrócił się z prośbą o uzupełnienie oferty przewozowej, tak żeby zapewnić mieszkańcom gminy dojazd do miejsc pracy. Starosta Wodzisławski podjął więc decyzję, aby dotychczasowy rozkład jazdy PKS wzbogacić o kursy  analogiczne do likwidowanych. Zatem od 1 sierpnia w kierunku Raciborza pojawi się jeden autobus więcej, natomiast w przeciwnym kierunku – dwa. Ponadto niektóre kursy będą dodatkowo obsługiwać przystanek przy Rafako.

Przypominamy także, że pasażerowie PKS-u w dojazdach do pracy mogą skorzystać z atrakcyjnej promocji ,,Zawsze z PKS’’, dzięki której cały miesiąc mogą podróżować za 10 zł (szczegóły w zakładce ,,Rozkłady jazdy autobusów’’).

Przy okazji wprowadzanych zmian organizator   – spełniając prośby pasażerów  –  dokonał również drobnych korekt w rozkładzie jazdy. Oto one:

Linia 31:

  • Likwidacja kursu Lubomia – Wodzisław Śl. odj. o 18.10

Linia 34:

  • kurs Bluszczów – Wodzisław Śl. d.a. odj. o 5.05 będzie kursować 5 minut wcześniej;

Linia 36:

  • kurs Godów – Wodzisław Śl. d.a. odj. 5.09 będzie kursować 10 minut wcześniej;
  • kurs Wodzisław Śl. – Skrbeńsko d.a. odj. 19.30 będzie kursować 20 minut później;
  • nowy kurs Jastrzębie-Zdrój – Wodzisław Śląski odj. 9.15

Linia 37

  • kurs Wodzisław Śl. – Skrzyszów odj. 18.35 będzie kursować godzinę wcześniej

Linia 38

  • kurs Gołkowice – Wodzisław Śl. d.a. odj. 9.40 będzie kursować 25 minut później
  • nowy kurs Wodzisław Śl.  – Gołkowice odj. 18.35

Linia 41

  • nowy kurs Syrynia – Racibórz pl. Konstytucji o 13.04
  • nowe kursy Racibórz d.a. – Syrynia o 11.45 i 22.20 (odjazd z przystanku Rafako 22.15)