Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pierwszoklasiści otrzymali tyty od Powiatu - Powiat Wodzisławski

Pierwszoklasiści otrzymali tyty od Powiatu

Tyta, czyli papierowy róg obfitości wypełniony słodyczami, to zwyczajowy prezent wręczany dzieciom idącym po raz pierwszy w życiu do szkoły. Małą tradycją stało się już, że z upominkami dla pierwszoklasistów z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. udają się też przedstawiciele Powiatu. Tak było również w tym roku.

przekazanie tyt od powiatu dla pierwszoklasistów ZPSWR Wodzisław Śl. 1

Z powodu covid-19 przekazanie tyt odbyło się inaczej niż zwykle. Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w tym roku wicestarosta Tadeusz Skatuła i członkini zarządu powiatu resortowo odpowiedzialna za powiatową oświatę Kornelia Newy przekazali upominki na ręce dyrektora Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych Andrzeja Skiby. Dyrekcja szkoły już bez obecności włodarzy wręczyła je tegorocznym pierwszoklasistom ze Szkoły Podstawowej Specjalnej, działającej w ramach ZPSWR.

przekazanie tyt od powiatu dla pierwszoklasistów ZPSWR Wodzisław Śl. 2