Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pierwsze sukcesy uczennic nowego Liceum Plastycznego - Powiat Wodzisławski

Pierwsze sukcesy uczennic nowego Liceum Plastycznego

Uczennice Liceum Plastycznego Katarzyna Kieś, Weronika Stus i Anna Wojaczek zostały nagrodzone oraz wyróżnione podczas VIII Pleneru Malarskiego, który odbył się w Górnośląskim Parku Etnograficznym.

6 października w chorzowskim skansenie odbył się VIII Plener Malarski, w którym wzięło udział blisko 2000 pasjonatów sztuki z całej Polski. Tegoroczna edycja pleneru odbyła się pod auspicjami Parlamentu Europejskiego. Prace powstałe podczas imprezy oceniało profesjonalne jury w składzie: prof. J. Szmatloch (Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach), prof. Z. Blukacz   (ASP Katowice) i B. Kumoszek (dyrektor Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie).

W plenerze wzięły udział także uczennice wodzisławskiego Liceum Plastycznego, które startowały w kategorii szkół artystycznych. W tej kategorii przyznano tylko 6 nagród, a jedną z nich otrzymała uczennica LP, Katarzyna Kieś. Dwie inne uczennice – Weronika Stus i Anna Wojaczek, zdobyły dwa spośród pięciu ogółem wyróżnień honorowych.
– Z wielką satysfakcją przyjęliśmy informację o sukcesie uczennic Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śl. – mówi Anna Białek, dyrektor ZSP w Wodzisławiu Śl., w którym od września 2011r. działa Liceum Plastyczne. – Fakt ten nie pozostawia wątpliwości, że mamy zdolną młodzież, która w szkole artystycznej nie znalazła się przypadkowo. Nagroda i wyróżnienia przyznane naszym uczennicom przez bardzo kompetentne jury jest znaczącym dowodem na to, że powstanie liceum plastycznego w naturalny sposób wypełniło lukę na mapie oświatowej nie tylko powiatu wodzisławskiego – dodaje Anna Białek.

Nagrodzone i wyróżnione prace można podziwiać w galerii Zespołu Szkól Plastycznych w Katowicach w dniach od 21.10.2011r. do 04.11.2011r.

Fot. dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach.