Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pierwsza edycja śląskiego marszobiegu terenowego za nami - Powiat Wodzisławski

Pierwsza edycja śląskiego marszobiegu terenowego za nami

W poniedziałek, na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim, odbył się „I Śląski marszobieg terenowy z okazji jubileuszu 20-lecia powiatu wodzisławskiego”, organizowany przez Stowarzyszenie „Czyń dobro”.

W marszobiegu wzięły udział osoby niepełnosprawne z terenu powiatu wodzisławskiego, a także z Cieszyna, Jastrzębia-Zdroju, Tarnowskich Gór, Raciborza. Uczestnicy konkurowali w podchodach z zadaniami, takimi jak układanie puzzli z logo powiatu, rzut do celu, koło fortuny, rebus matematyczny czy krzyżówka. Najlepsza okazała się drużyna z Cieszyna, która otrzymała Puchar Starosty Wodzisławskiego. Pozostałe drużyny otrzymały medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dla wszystkich, którzy tego dnia rywalizowali oraz kibicowali drużynom, organizator przygotował mnóstwo atrakcji, m.in. występ Orkiestry Górniczej z Mażoretkami, Teatr Wodzisławskiej Ulicy, Senso-bajkę, występy uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, bańki mydlane, dmuchane zamki, malowanie twarzy.

Celem zawodów było uczczenie jubileuszu 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego, integracja osób  niepełnosprawnych intelektualnie z terenu województwa śląskiego oraz rozwijanie zainteresowań różnymi, aktywnymi formami spędzania wolnego czasu.

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Wodzisławskiego w ramach realizacji zadania publicznego.