Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski PCKZiU w Wodzisławiu Śl. z ważnym partnerem - Powiat Wodzisławski

PCKZiU w Wodzisławiu Śl. z ważnym partnerem

24 maja podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Powiatem Wodzisławskim reprezentowanym przez Starostę Wodzisławskiego Leszka Bizonia oraz Członka Zarządu Kornelię Newy, a Prezesem Zarządu firmy ,,AZIS” – Mining Service Sp. z o.o. Marianem Laskiem. Firma objęła patronatem klasy kształcące w zawodach: technik elektryk, technik mechatronik i technik spawalnictwa.

prezes Azis mining service marian Lasek i starosta wodzisławski Leszek Bizoń wymieniają się egzemplarzami umowy

Podpisanie umowy o współpracy pozwala PCKZiU na budowanie kolejnych płaszczyzn współdziałania z nowoczesnymi zakładami przemysłowymi, a w ten sposób na łączenie tradycji z innowacyjnością. Firma ,,AZIS” – Mining Service Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1992 r., a fundamentem jej działalności są własne, innowacyjne rozwiązania, które powstały w oparciu o bogate doświadczenie oraz wykwalifikowaną kadrę.

Podpisana umowa to kolejne działania szkoły na rzecz współpracy z lokalnymi pracodawcami. Jej celem jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego, nabycie przez uczniów umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia.

Wczoraj też inna powiatowa szkoła – Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. – podpisał umowę o współpracy z Krajową Izbą Doradców Podatkowych.