POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Galeria zdjęć

Pasmo sukcesów sportowych „Budowlanki”

Reprezentacje Zespołu Szkól Technicznych w Wodzisławiu Śl. w przeciągu tygodnia wygrały mistrzostwo i wicemistrzostwo Śląska w siatkówce plażowej oraz piłce nożnej.

Pierwsze, bo już 7 czerwca na boisku w Lędzinach, odbyły się finały wojewódzkiej licealiady w piłce nożnej chłopców. W zawodach uczestniczyli uczniowie 4 najlepszych szkół województwa śląskiego, które zostały wyłonione podczas eliminacji. Drużyna ZST w Wodzisławiu Śląskim w półfinale pokonała I LO Jaworzno 5:2 i awansowała do finału, w którym niestety musiała uznać wyższość ZSP nr 1 w Tychach, przegrywając ostatecznie stosunkiem 4:8. Drużyna wodzisławskiej „Budowlanki” wystąpiła w składzie: Jakub Białas, Jakub Danieluk, Kamil Kaczorowski, Kamil Polnik, Kamil Rybarz, Paweł ZdunekKamil Zychma.

Z kolei 12 czerwca w Mysłowicach na terenie Parku Słupna odbył się Wojewódzki Finał Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej chłopców. Wzięło w niej udział 16 najlepszych zespołów z terenu całego województwa śląskiego Zespół Szkół Technicznych reprezentowała para Dawid SzafranekAdrian Gardyan.

Rozgrywki odbywały się na trzech boiskach równocześnie systemem brazylijskim. Po drugiej porażce drużyna odpadała z turnieju. Mecze rozgrywane były po jednym secie do 21 punktów. Po zwycięstwach nad zespołami z ZSTI z Gliwic oraz IV LO z Sosnowca, uczniowie „Budowlanki” awansowali do półfinału turnieju, w którym zmierzyli się z III Liceum Ogólnokształcącym z Żor a następnie do finału, w którym po raz kolejny zmierzyli się z zespołem IV LO z Sosnowca. Po zaciętym meczy Dawid i Adrian pokonali przeciwników wynikiem 24 : 22 i zwyciężyli w całym turnieju. Dzięki temu awansowali do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 18-19 czerwca w Strzelinie. Opiekunem drużyny był Krzysztof Szczepanek.