PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Życzenia starosty Leszka Bizonia dla abiturientów i maturzystów!

Dziś ostatni dzień nauki szkolnej dla uczniów najstarszych klas szkół średnich (liceów oraz techników). Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się matury. Specjalne życzenia dla abiturientów i maturzystów złożył dziś starosta Leszek Bizoń.

Starosta Wodzisławski życzy powodzenia maturzystom

Transkrypcja ścieżki audio (dostęp alternatywny):

„Szanowni Maturzyści, już drugi rok egzaminy maturalne odbywają się w szczególnych okolicznościach, a my nie możemy spotkać się na żywo, lecz wyłącznie za pośrednictwem łączy elektronicznych.

Z kolei mnie jako staroście przypada po raz drugi możliwość składania właśnie tylko tą drogą życzeń w imieniu Zarządu Powiatu i swoim własnym, oczywiście życzeń jak najlepszych wyników na maturze, samych sukcesów i przysłowiowego połamania piór.

Myślę, że egzaminy maturalne to jest z jednej strony koniec edukacji w naszych szkołach, szkołach Powiatu Wodzisławskiego, a z drugiej strony jest to start w nowe, dorosłe życie.

Wierzę, że miniony okres, choć trudny i nauka realizowana (była) w bardzo szczególnych warunkach, (to jednak był) powodem do Waszego rozwoju i przysporzył Wam wiele satysfakcji i niezapomnianych chwil spędzonych w murach szkół Powiatu Wodzisławskiego.

Wierzę też, że szkoły, które wybraliście, spełniły Wasze oczekiwania i to zarówno pod względem oferty edukacyjnej, warunków kształcenia, jakości kształcenia, ale też i bazy dydaktycznej, którą te szkoły oferują.

W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować dyrektorom waszych szkół i nauczycielom, którzy przygotowywali Was do tych egzaminów maturalnych, egzaminów zawodowych, kończących Waszą edukację i przygotowywali Was (do startu) w Wasze dorosłe życie. Jednocześnie życzę Wam, życząc sukcesów na maturze, życzę, abyście wybrali, czy dostali się na wymarzone studia, kierunki studiów na kolejnym etapie edukacji, a tym, którzy nie podejmą dalej nauki, chciałbym życzyć wyboru czy znalezienia satysfakcjonującej pracy.

Szanowni nauczyciele, dyrektorzy, dziękuję za ten trud włożony w wychowanie kolejnego pokolenia młodych mieszkańców Powiatu Wodzisławskiego.

I na koniec, już tak zupełnie na luzie, życzę powodzenia i sukcesów. Trzymam mocno kciuki za Wasze egzaminy, za powodzenie na tych egzaminach i pamiętajcie: jeżeli będzie trudno, pamiętajcie o powiedzeniu: „Kto, jeśli nie Wy”. Dziękuję!”