PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

XXX Wojewódzki Plastyczny Konkurs Ekologiczny „Ocalić od zapomnienia”

Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach po raz trzydziesty organizuje Wojewódzki Plastyczny Konkurs Ekologiczny. Tematem tegorocznej edycji jest kolorowy świat owadów. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.

Plastyczny Konkurs Ekologiczny przeznaczony jest dla wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, placówek specjalnych, uczestników pozalekcyjnych zajęć plastycznych oraz osób indywidualnych. Konkurs ma regionalne znaczenie, gdyż obejmuje swoim zasięgiem województwo śląskie. Tematyka konkursu jest różnorodna. Hasła konkursowe wskazują m.in. na wszystkie te miejsca, zjawiska, które młody człowiek, dziecko uznaje za warte ocalenia i zapamiętania.Tematem tegorocznej edycji jest kolorowy świat owadów. Efektem finalnym przedsięwzięcia jest wystawa pokonkursowa oraz katalog wystawy. Na wystawę pokonkursową składają się prace wyróżnione i nagrodzone przez jury.

Cele konkursu:

• pobudzanie i rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na piękno i problemy najbliższego środowiska, stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń plastycznych najmłodszego pokolenia.

Regulamin XXX Wojewódzkiego Plastycznego Konkursu Ekologicznego „Ocalić od zapomnienia”

Załącznik do regulaminu nr 1 – karta opisowa pracy