PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Strona startowa Aktualności

XII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus”

W piątek 22 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Cantemus". Grand Prix całego konkursu zdobył Piotr Bujnowski z II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim.

Konkurs zorganizowany przez nauczycieli Branżowej Szkoły I stopnia w Radlinie na gościnnej scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży powiatu wodzisławskiego, czego dowodem jest fakt, iż w szranki stanęło 28 zespołów lub solistów. Prezentowali oni wykonanie utworu muzycznego w takich językach jak angielski, niemiecki, czy francuski.

Grand Prix całego konkursu zdobył Piotr Bujnowski z II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim.  Oliwia Hudek z utworem „Halo” oraz Zuzanna Bornikowska wraz z zespołem w składzie Hubert Brzonkalik, Kamil Opolony i Jakub Kwaśnica, którzy zaprezentowali piosenkę „Dernière danse” zajęli ex aequo pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło w udziale Marcie Maroszek z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, a trzecie Zofii Wierzgoń z wodzisławskiej „Jedynki”.

Oprócz miejsc na podium jury konkursu przyznało również wyróżnienia. Otrzymali je Kinga Komarek z  II LO w Wodzisławiu, reprezentanci I LO w Wodzisławiu: Klaudia Tomala oraz Wojciech Zychma, któremu akompaniował na fortepianie Jakub Kwaśnica. Nagrody zwycięzcom wręczyła m.in. członek Zarządu Powiatu odpowiedzialna za oświatę Kornelia Newy.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich młodych artystów!