PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Uczniowie PCKZiU na 5 miejscu w Mistrzostwach Polski Tenisa Stołowego

Marek i Kamil - uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim zajęli 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Licealiady Dziewcząt i Chłopców w Tenisie Stołowym. Gratulacje!

W dniach od 27 – 29 maja 2019r. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze – Drzonkowie rozegrano Finał Ogólnopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim reprezentował Marek Kowol i Kamil Smołka. Po dwóch dniach zmagań, zaciętych i bardzo wyrównanych meczach, które wszystkim dostarczyły niezapomnianych wrażeń i emocji, drużyna PCKZiU zajęła bardzo wysokie 5. miejsce, zostając tym samym piątą najlepszą drużyną w Polsce! Należy dodać, że w kategorii chłopców na starcie stanęło dwadzieścia najlepszych szkół z całej Polski. Gratulujemy Markowi, Kamilowi oraz opiekunowi drużyny PCKZiU pani Ewie Orzechowskiej-Sowa.

źródło: Facebook PCKZiU Wodzisław Śląski