PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Uczniowie „Ekonomika” najlepsi na XIV Festiwalu Śląskich Smaków

Wczoraj w Parku przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach odbyła się XIV edycja Festiwalu Śląskich Smaków. Uczniowie wodzisławskiego "Ekonomika" - Patrycja Mandera i Łukasz Skowron zdobyli pierwsze miejsce w kategorii szkół gastronomicznych, tym samym zdobywając "złoty durszlak". Gratulujemy!

Festiwal „Śląskie Smaki” od 14 lat promuje kuchnię regionalną i tradycje kulinarne, pokazując że kuchnia ta jest zdrowa, urozmaicona i smaczna. Promuje gotowanie z produktów nieprzetworzonych. Uczestnicy rywalizują ze sobą w trzech kategoriach: amatorzy, profesjonaliści i szkoły gastronomiczne.

Zespół Szkół Ekonomicznych wystawił do konkursu dwie drużyny, które zajęły w swojej kategorii dwa pierwsze miejsca.

Fot. Radio 90