PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Uczennica PCKZiU laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego

Marta Olszewska - uczennica Technikum Nr 1 im. Piastów Śląskich wchodzącego w skład Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim zajęła 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim na pracę pisemną, którego organizatorem był Narodowy Bank Polski.

XVIII edycja konkursu objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz patronatem plagiat(c). Tegorocznym tematem pracy konkursowej było motto NBP Dbamy o wartość pieniądza, a jego rozwinięcie polegało na próbie wyjaśnienia Co to oznacza i dlaczego jest tak ważne? Marta wybrała formę prezentacji tworząc ponad pięciostronicową odę Do pieniądza. Opiekunem Marty była pani Izabela Łuc.. Laureatce serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów, a czytelnikom proponujemy fragment nagrodzonej ody Do pieniądza:

A morał, Moi Drodzy,  z tej opowiastki jest taki,

że należy gromadzić wszystkie miedziaki!

[…]

Nie trzeba Ezopa mieć fantazji wcale

By wyciągać z sytuacji określone detale

Światem rządzi pieniądz cyklicznie