PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Strona startowa Aktualności

Uczeń wodzisławskiej „Budowlanki” ponownie najlepszym młodym elektronikiem w kraju!

Paweł Długosz, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim po raz drugi z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA, która odbyła się na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej w Lublinie.

Paweł zmierzył się z szesnastoma najlepszymi uczniami techników elektronicznych z całej Polski, którzy zdołali przebrnąć przez dwa etapy zmagań konkursowych – szkolny i okręgowy. Uczeń ZST po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy w tym gronie.

Zajmując pierwsze miejsce w kraju, Paweł zapewnił sobie nie tylko celujące oceny z wszystkich przedmiotów zawodowych na tegorocznym świadectwie, ale zagwarantował sobie również możliwość wyboru dowolnej uczelni technicznej w kraju, gdyż jedną z nagród w turnieju był indeks wybranej szkoły wyższej.

Paweł Długosz jest niezwykle utalentowanym, wszechstronnie uzdolnionym młodym człowiekiem o wielu zainteresowaniach, który z powodzeniem łączy edukację z samorealizacją w kontekście zainteresowań wykraczających poza profil wybranego kierunku, zwłaszcza muzycznych. Warto podkreślić, że to nie jedyny sukces Pawła w ostatnich dniach. Na początku kwietnia okazało się bowiem, że zajął też czwarte miejsce w organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, zyskując tytuł jej laureata.

Kolejne zwycięstwo w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA to również ważne wydarzenie dla Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Dotychczas bowiem żadnemu uczniowi ZST nie udało się wygrać tych prestiżowych zawodów dwa razy z rzędu.

Sukces ucznia „Budowlanki” był możliwy również dzięki zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów zawodowych: Bronisławy Ruteckiej, Kornela Barteczki i Romana Magiery.