PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Uczeń PCKZiU ze Złotą Lampką

Dawid Siedlaczek, uczeń Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim, zajął pierwsze miejsce w Olimpiadzie Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę”.

Olimpiada „O Złotą Lampkę” jest konkursem z przedmiotów zawodowych, odpowiadającym innym olimpiadom na szczeblu krajowym. Sprawdza wiedzę, umiejętności dotyczące górnictwa oraz wydobycia.

Dawid Siedlaczek już w ubiegłym roku był jej finalistą. W tym roku w niej zatryumfował. To jednak nie jedyny jego sukces. Jest bowiem stypendystą Prezesa Rady Ministrów. To swoiste ukoronowanie jego szkolnej kariery, bo już za kilkadziesiąt dni przystąpi do egzaminu maturalnego.

Swój udział w Olimpiadzie zaakcentował również inny uczeń PCKZiU w Wodzisławiu Śl. Daniel Maroszek, który w klasyfikacji zajął szóste miejsce.

W przygotowaniach do olimpiady uczestników wspierała nauczycielka przedmiotów zawodowych Helena Spyra.

Zwycięzcy i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!