PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Uczeń „Budowlanki” finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim - Filip Giemza zdobył trzecie miejsce w wojewódzkich eliminacjach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii recytacja, które odbyły się 11 maja w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Tym samym Filip zakwalifikował się do etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 12-15 czerwca w Ostrołęce.

Patronat honorowy nad najstarszym i najbardziej prestiżowym turniejem artystycznym skierowanym do młodzieży szkół średnich oraz osób dorosłych objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W prezentacji konkursowej wystąpili najlepsi recytatorzy województwa śląskiego. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych, tegoroczny maturzysta – Filip Giemza reprezentował część południową naszego województwa.

Jury konkursu, po wysłuchaniu 27 uczestników w 4 kategoriach artystycznych, przyznało Filipowi tytuł laureata III nagrody w turnieju recytatorskim. Wynik ten oznacza również kwalifikację ucznia do etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 12-15 czerwca w Ostrołęce.

Opiekunami artystycznymi Filipa byli nauczyciele ZST: Ilona Bazan i Paweł Kontny.

Serdecznie gratulujemy Filipowi tak wielkiego sukcesu artystycznego i życzymy powodzenia w etapie finałowym konkursu.