PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Tomasz Rożek z wykładem dla nauczycieli

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl. zaprasza nauczycieli 28 marca na spotkanie ze znanym z programu Sonda 2 Tomaszem Rożkiem.

Dziennikarz programu Sonda2 pojawi się w Wodzisławiu w ramach drugiej edycji konferencji „Uwolnij swój potencjał i rozwijaj zespół”. W ubiegłym roku gościem ośrodka był Szymon Hołownia. Tematem tegorocznego spotkania będzie sztuczna inteligencja.

Tomasz Rożek z wykształcenia jest fizykiem, z zawodu dziennikarzem naukowym. Jest autorem oraz prowadzącym program Sonda2 w TVP. Kieruje też działem naukowym w tygodniku „Gość Niedzielny”. W Programie 3 Polskiego Radia odpowiada na „Pytania z kosmosu”. Jego pierwsza książka „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi” (2011) została uznana za najlepszą książkę popularnonaukową sezonu 2010-2011. W 2012 roku napisał „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd”. W 2014 roku ukazała się książka „Kosmos” (WAB). W 2015 roku ukazał się „Człowiek”.

Spotkanie adresowane jest do nauczycieli, którzy zastanawiają się, co zrobić, żeby przyciągnąć uwagę uczniów. Pasja i zaangażowanie pomaga bowiem wyjaśniać najbardziej skomplikowane zagadnienia. Tomasz Rożek opowie o sztucznej inteligencji i jej wpływie na życie człowieka. Podczas spotkania będzie okazja do zakupu książek oraz czas na uzyskanie autorskiej dedykacji.

Zapraszamy 28 marca 2019 r. w godz. 15:00-16:00 do Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, os.1 Maja 16 A. Koszt szkolenia to 30 zł za osobę. Serdecznie zapraszamy!

Zapisy prowadzone są na www.podn.wodzislaw.pl.