PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Szkoła otwartych drzwi… PCKZiU gościło mieszkańców regionu!

W dniach 2 i 3 grudnia w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zorganizowano dni otwarte, adresowane do wszystkich mieszkańców regionu, którzy mogli zapoznać się z zapleczem technicznym, dydaktycznym i edukacyjnym naszej szkoły.

Odwiedzający skorzystali z możliwości wizyty w górniczej sztolni i zmierzyli się z atmosferą panującą w kopalnianych chodnikach. Zainteresowani pracą w kopalni, dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli PCKZiU, poznali maszyny i urządzenia wydobywające węgiel, usłyszeli o górniczych technologiach i nowych możliwościach ułatwiających pracę górnikom.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach regionu, którzy skorzystali z zaplecza bazy dydaktycznej. Mieli oni okazję spróbować swoich sił w sterowaniu robotami, obsłudze urządzeń mechatronicznych, konkursach wymagających sprawności fizycznej i kreatywności. A że szkoła dysponuje drukarkami 3D, zaproponowano im możliwość wykonania projektu, a następnie druku swojego imienia.  Niezapomnianym wrażeniem, utrwalanym na fotografiach, była piątka przybita ze szturmowcem z Gwiezdnych Wojen. Z kolei wszyscy Ci, którzy chcąc uniknąć zbędnych kilogramów, o które tak łatwo przy wigilijnym stole, mogli skorzystać z porad dietetyka zaproszonego do szkoły. Słuchaczki szkoły policealnej w zawodzie technik usług kosmetycznych zadbały o komfort i kolorowe twarze milusińskich, zaś przechadzający się korytarzami święty Mikołaj, rozdawał prezenty i ciepłe życzenia świąteczne.

W tych dniach PCKZiU odwiedziło ponad 900 mieszkańców regionu, którzy niejednokrotnie dawali wyraz swojej aprobaty i wsparcia dla zmian zachodzących w szkole Powiatu Wodzisławskiego.