PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Sukces ucznia PCKZiU w Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w zawodzie – stolarz”

Bardzo dobrym wynikiem zakończył się debiut Tobiasza Gromotki, ucznia klasy trzeciej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Piastów Śląskich (PCKZiU Wodzisław Śląski) w VII Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w zawodzie – stolarz”, który odbył się w Oświęcimiu.

Konkurs składał się z części teoretycznej, która dotyczyła sprawdzenia wiedzy z zakresu technologii stolarskich. Natomiast część praktyczna to rzemiosło – należało nadać odpowiedni kształt, bezkształtnej formie drewna. Zadania konkursowe dotyczyły również właściwej obsługi maszyn i urządzeń stolarskich, podania dokładnej nazwy przygotowanych eksponatów, określenia konkretnych typów konstrukcji.

W tym Ogólnopolskim Konkursie Tobiasz uplasował się na dziesiątym miejscu, jednak warto podkreślić fakt, że był on jedynym uczniem kształcącym się w zawodzie jako pracownik młodociany i w części praktycznej zajął pierwsze miejsce.

Na tym sukcesie Tobiasz nie poprzestanie. Pnie się wyżej! Już 8 kwietnia weźmie udział w XIX Międzynarodowym Konkursie Stolarskim w Szczecinie.