PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Sukces sportowy ucznia „Tischnera”.

Kamil Huwer - uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych zajął 3 miejsce w zawodach Pucharu Polski Juniorów w szpadzie.

Zawody Pucharu Polski Juniorów w szpadzie odbyły się 21-22 września w Obornikach Śląskich oraz 2-3 listopada w Rybniku. W stawce startujących 113 i 112 zawodników Kamil, zawodnik klubu RMKS Rybnik zajął za każdym razem III miejsce!

W starcie w Rybniku niestety uraz uda spowodował, iż nie dokończył swojej walki o wejście do finału z przeciwnikiem z Warszawy.
W swoich starciach pucharowych pokonał kolegów zajmujących czołowe miejsca na liście rankingowej Polskiego Związku Szermierczego i tym samym awansował na 8 pozycję w krajowej klasyfikacji generalnej w stawce 96 sklasyfikowanych zawodników. Daje to mu możliwość do reprezentowania naszego kraju w startach na zawodach Pucharu Świata Juniorów.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w osiąganiu dalszych sukcesów!