PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

„Rynek pracy bez tajemnic” – konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie sprawdzającym wiedzę na temat rynku pracy organizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy. Konkurs odbędzie się 17 marca, a zgłoszenia będą przyjmowane do 28 lutego.

Organizator

Organizatorem konkursu jest Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Cel konkursu

Celem konkursu jest popularyzacja oraz pogłębienie wśród młodzieży wiedzy na temat rynku pracy oraz podstaw prawa pracy. Jednocześnie konkurs ma na celu promocję usług Powiatowego Urzędu Pracy w zakresie doradztwa zawodowego i innych usług rynku pracy.

Miejsce i obowiązujące terminy

Konkurs odbędzie się 17 marca 2023 roku o godzinie 10.00 w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śląskim, ul. Pszowska 92 a. Zgłoszenia Uczestnika, przyjmowane będą do dnia 28 lutego 2023 roku w kancelarii Powiatowego Urzędu Pracy, ul. Michalskiego 12, do godziny 14.00. Organizator dopuszcza możliwość składania Kart Zgłoszenia Uczestnika drogą mailową na adres: sekretariat@pup-wodzislaw.pl również do dnia 28.02.2023 r. z zastrzeżeniem, że oryginał dokumentu musi zostać dostarczony organizatorowi najpóźniej w dniu konkursu.

Tematyka

Tematyka konkursu będzie obejmować podstawowe zagadnienia i definicje związane z rynkiem pracy, prawem pracy oraz zasadami funkcjonowania powiatowego urzędu pracy. Materiały dotyczące statystyk rynku pracy, funkcjonowania oraz usług oferowanych przez powiatowy urząd pracy oraz inne pomocne informacje zostały zawarte w załączniku nr 3.

Zasady konkursu

Konkurs będzie jednoetapowy, będzie polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 20 pytań zamkniętych; czas na rozwiązanie testu 40 minut, za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzymuje 1 punk, za odpowiedź złą otrzymuje -1 punkt, za brak odpowiedzi 0 punktów. Jeżeli po podliczeniu wyników testu nie będzie możliwości wyłonienia trzech najlepszych uczestników ze względu na tą samą liczbę punktów, zostanie przeprowadzona dogrywka. Uczestnicy dogrywki będą pisemnie odpowiadać na pytanie otwarte. Czas na odpowiedź 10 minut. Zwycięzcę dogrywki wyłoni komisja konkursowa. Orientacyjny czas trwania konkursu wraz z oceną prac i ogłoszeniem wyników: 3 godziny.

Warunki uczestnictwa

Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej powiatu wodzisławskiego, który do 28 lutego 2023 roku zgłosi się, jako Uczestnik Konkursu poprzez złożenie w kancelarii PUP w Wodzisławiu Śląskim Karty zgłoszeniowej wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie wizerunku uczestnika. Każdy uczestnik otrzyma drogą elektroniczną potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia w terminie do 3 marca 2023 r. W przypadku braku otrzymania potwierdzenia zgłaszający winien niezwłocznie zgłosić fakt organizatorowi.

Nagrody

Organizator przewiduje nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla 5 najlepszych uczestników (trzech zwycięzców oraz dwie osoby wyróżnione). Dodatkowo zwycięzcy zostaną zaproszeni na galę laureatów konkursów powiatowych 2022/2023.

Załącznik nr 1 – Karta zgłoszenia

Załącznik nr 2 – Zgody i oświadczenia uczestnika