PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Przy ZSP w Rydułtowach będzie bardziej estetycznie i funkcjonalnie

Nakładem blisko pół miliona złotych już niedługo Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach zyska nowe otoczenie. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę w tej sprawie.

Samorząd Powiatu Wodzisławskiego od lat inwestuje w swoje szkoły. Nie inaczej jest w przypadku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Przed dwoma laty budynek szkoły przeszedł kompletną metamorfozę, a to za sprawą termomodernizacji obiektu. Do nowych szat szkoły przestało jednak pasować otoczenie szkoły, zwłaszcza jej plac postojowy.

Teraz się to zmieni. Do września firma AmeWi-Bruk Usługi Brukarskie i Ogólnobudowlane Krzysztof Kolorz z Krzyżanowic przeprowadzi inwestycję związaną z budową parkingu z kostki brukowej. Umowę w tej sprawie dzisiaj w imieniu Powiatu podpisał wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz dyrektor szkoły Beata Pirogowicz. W spotkaniu udział wzięła również członkini zarządu powiatu nadzorująca oświatę Kornelia Newy oraz naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Katarzyna Zöllner–Solowska.

Podczas spotkania ustalono, że choć termin określony w umowie to końcówka września, wykonawca postara się ukończyć inwestycję wcześniej. Zwrócono też wykonawcy uwagę na kwestie związane z lokalizacją szkoły pośród zabudowy wielorodzinnej osiedla Orłowiec i koniecznością uwzględnienia tego sąsiedztwa w trakcie realizowanego zadania.

Całkowita wartość podpisanej dzisiaj umowy to 494.196,13 zł.