PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Strona startowa Aktualności

Przedsiębiorczy jak młodzież z „Budowlanki”

Kolejny wielki sukces uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Phillip Musioł, Mateusz Balawajder i Szymon Lipiński zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”.

W dniach 20  – 22 kwietnia 2017 roku w Konstancinie-Jeziornie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”. Jego organizatorem była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości wspierana przez Narodowy Bank Polski i Citi Foundation.

W Wielkim Finale reprezentanci naszej szkoły zmierzyli się z drużyną Technikum Ekonomicznego w Limanowej. Uczniowie walczyli o najwyższe miejsce na podium, biorąc udział w publicznej debacie na temat: „Kapitał jest ważniejszy niż pomysł na biznes”.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Do pierwszego etapu przystąpiło prawie 10 000 uczniów z całego kraju, rozwiązywali oni testy i zadania z zakresu zarządzania finansami. W kolejnej fazie konkursu wzięło udział już tylko 20 trzyosobowych drużyn. Ich zadaniem było nagranie trzyminutowego filmu pt. „Dodać zero na koncie, czyli jak pomnażać pieniądze”. Klip należało umieścić na YouTube i pozyskać jak najwięcej głosów internautów, bo to ich głosy decydowały o tym, które filmy były oceniane przez jurorów. Do finału zakwalifikowano 8 zespołów, które w trakcie dwudniowych zmagań uczestniczyły w debatach między sobą, rozwiązywały test z wiedzy o finansach i pięć zadań obliczeniowych oraz podejmowały decyzje biznesowe.

Wielki finał przeprowadzony został debatą dwóch najlepszych zespołów. Tym razem drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim w składzie: Phillip Musioł, Mateusz Balawajder i Szymon Lipiński zajęła drugie miejsce w rywalizacji z uczniami najlepszych techników ekonomicznych i liceów ogólnokształcących z całego kraju. Ich opiekunką była Elżbieta Kłosek.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Technikum w Limanowej: Karolina Dudek, Marcin Karpierz, Damian Hanula. Z kolei ostatnie miejsce na podium zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Poznaniu: Daniel Projs, Michał Łappo, Michał Koberski.