PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim

Lets study local and regional subjects at school

Nazwa szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim

Źródło dofinansowania:  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji,  Erasmus+, Akcja 2. „Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk”, „Partnerstwa strategiczne – współpraca szkół”, Sektor „Edukacja szkolna”

Data zawarcia umowy:

Numer projektu: 2018-1-PT01-KA229-047280_2

Tytuł projektu: „Lets study local and regional subjects at school”

Okres realizacji : 01.10.2018 – 31.05.2020

Wartość całkowita projektu: 123 538,50 zł.

Wysokość wkładu własnego: 0,00 zł.

Wysokość dofinansowania do projektu: 123 538,50 zł.

Informacja o finansowaniu: 100% dofinansowania zewnętrznego z Programu Erasmus Plus (pierwsza transza 80% wypłacona w momencie akceptacji wniosku przez Agencję Narodową, druga transza 20% po zakończeniu realizacji projektu i zatwierdzeniu raportu końcowego)

Projekt skierowany do: Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim

Projekt realizowany będzie we współpracy z:

Escola Básica e Secundária Gonçalves Zarco, Caminho da Fé, n.º 1. São Martinho, 9004-525 Funchal, Portugalia – koordynator projektu

Istituto Tecnico Commerciale e Tecnologico „Fossati- Da Passano”, Via Bragarina 32/A, 19126 La Spezia, Włochy – partner projektu.

Gimnazija Fran Galovic Koprivnica, dr. Željka Selingera 3a, 48000 Koprivnica, Chorwacja – partner projektu.

IES LA OLIVA, Plan Parcial Puerto Escondido s/n, 35600 La Oliva, Hiszpania – partner projektu.

Dodatkowe informacje:

Projekt jest skierowany do 20 uczniów i 8 nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, którzy wezmą udział w wyjazdach na wymiany uczniowskie do Portugalii, Hiszpanii, Włoch oraz Chorwacji.

W ramach projektu zaplanowano następujące mobilności: styczeń 2019 – spotkanie uczniów w Hiszpanii – rozpoczęcie projektu (5 uczniów, 2 nauczycieli z Polski); maj 2019 – spotkanie uczniów w Chorwacji – (5 uczniów i 2 nauczycieli z Polski); październik 2019 – wymiana uczniów w Polsce – 20 uczniów i 8 nauczycieli); luty 2020 –  spotkanie uczniów we Włoszech (5 uczniów i 2 nauczycieli z Polski), kwiecień 2020 wymiana uczniów w Portugalii – podsumowanie projektu (5 uczniów i 2 nauczycieli z Polski). Podczas spotkania w Hiszpanii uczestnicy poznają dziedzictwo kulturowe Fuerteventury, ponadto  wizyta poświęcona będzie sposobom nauczania o kulturze poszczególnych regionów.  Spotkanie w Chorwacji ma na celu zapoznanie uczestników z historią i kulturą regionu Podravina w kontekście historii i kultury Europy.  Spotkanie w Polsce będzie poświęcone zastosowaniu narzędzi TIK w nauczaniu historii i kultury.  Uczestnicy poznają historię, geografię i kulturę Śląska. Odbędzie się finał międzynarodowego konkursu filmowego organizowanego w ramach projektu.  We Włoszech uczestnicy poznają historię i kulturę regionu La Spezia oraz wezmą udział w konkursie fotograficznym Heritage Photo Competition.  Spotkanie w Hiszpanii będzie miało charakter spotkania podsumowującego projekt.  Odbędą się warsztaty dla uczniów i dla nauczycieli, podczas których zaprezentowane i upowszechnione zostaną produkty projektu.