PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Pierwszaki z ZPSWR uroczyście ślubowały

Ponad dwadzieścioro dzieci - uczniów i podopiecznych Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. złożyło dzisiaj uroczyste ślubowanie pierwszoklasisty. Towarzyszyli im dumni i wzruszeni rodzice i najbliżsi. Na uroczystość zaproszono również włodarzy powiatu.

Ślubowanie odbyło się w wyjątkowej, bajkowej scenerii. Najpierw uczniowie symbolicznie zmienili status z przedszkolaków na uczniów, zamieniając czapeczki krasnali na studenckie birety, które osobiście na głowę każdego dziecka założyła najprawdziwsza wróżka, by za chwilę symbolicznym odbiciem odcisku palca potwierdzić złożenie przysięgi uczniowskiej. Później każdego pierwszaka z osobna „zaczarowanym ołówkiem” pasował dyrektor Andrzej Skiba.

Na koniec na wszystkich uczniów czekała wspaniała niespodzianka przygotowana przez władze powiatu. Każdy pierwszak z rąk starosty Leszka Bizonia otrzymał bowiem tytę ze słodyczami, a od członkini zarządu powiatu odpowiedzialnej resortowo za oświatę, Kornelii Newy – pamiątkowy dyplom. Społeczność szkolna doceniła ten gest i przekazała samorządowcom symboliczne podziękowania.

Na zakończenie uroczystość rodzice i bliscy mogli wykonać ze swoimi pociechami pamiątkowe fotografie oraz skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Życzymy najmłodszym uczniom ZPSWR, aby cała edukacja przebiegała im w równie słodki i przyjemny sposób, jak dzisiejsze pasowanie 🙂