Wykaz szkół i placówek
Poznaj pełną ofertę oświatową Powiatu Wodzisławskiego...
Porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce podpisano 10 marca 2016r. Dzięki porozumieniu uczniowie szkoły uczestniczą w wykładach i warsztatach prowadzonych przez praktyków cenionego w środowisku księgowych Stowarzyszenia. Celem warsztatów jest praktyczne i teoretyczne przygotowanie absolwentów ZSE do wykonywania zawodu księgowego oraz poszerzenie i usystematyzowanie wiadomości pozyskanych na zajęciach przedmiotowych. Ponadto porozumienie przewiduje m.in. wspólną organizację konkursów, wymianę doświadczeń. Istotnym elementem prowadzonej współpracy jest także objęcie patronatem Stowarzyszenia Księgowych uczniów klas technika ekonomisty.
19 listopada 2015 podpisano porozumienie o współpracy na czas nieokreślony. Zakres współpracy obejmuje m.in.: organizację praktycznej nauki zawodu w formie praktyk zawodowych, prowadzenie zajęć dla uczniów przez przedstawicieli pracodawcy, dokształcanie nauczycieli, organizację wycieczek i warsztatów u pracodawcy, wspólną promocję oraz upowszechnianie dobrych praktyk. Zajęcia tego typu mają charakter aktywizujący, wykraczają poza ramy programowe, zmuszają do wykorzystania wiedzy z wielu przedmiotów. W roku szkolnym 2018/2019 firma objęła patronatem klasę pierwszą w zawodzie technik ekonomista.
Porozumienie o współpracy z ZUS-em podpisano 26 kwietnia 2017r. Dzięki porozumieniu uczniowie szkoły uczestniczą w wykładach i warsztatach prowadzonych przez pracowników ZUS-u. Celem warsztatów jest praktyczne i teoretyczne przygotowanie absolwentów ZSE do olimpiady „Wiem więcej o ubezpieczeniach społecznych” oraz do wykonywania zawodu kadrowego i księgowego, a także poszerzenie i usystematyzowanie wiadomości pozyskanych na zajęciach przedmiotowych. Ponadto porozumienie przewiduje m.in. wspólną organizację konkursów, wymianę doświadczeń. Uczniowie uczestniczą dzięki porozumieniu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w praktykach i wycieczkach przedmiotowych.
Cyklicznie w szkole odbywają się warsztaty z klasyfikacji podatków, rozliczeń podatkowych, przychodów i kosztów prowadzone przez pracowników Urzędu. Współpraca ma na celu lepsze przygotowanie młodzieży do pracy księgowego i kadrowego.
Szkoła współpracuje z pracodawcą w zakresie organizacji praktyk uczniowskich, staży, a także prelekcji i warsztatów dla uczniów. Pracodawca objął patronatem od roku szkolnego 2018/2019 klasę technikum ekonomicznego. W ramach patronatu strony zamierzają współpracować w zakresie wykładów, prelekcji, warsztatów, zajęć praktycznych i staży.
ZSE prowadzi bardzo intensywną współpracę z firmą Vacatio w zakresie organizacji praktyk uczniowskich. Przedsiębiorca organizuje liczne warsztaty dla młodzieży Ekonomika zarówno w swojej firmie jak i w szkole. Poruszane są tematy dotyczące zasad funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce i za granicą. Pani dr Katarzyna Chłapek uczestniczy w różnego rodzaju formach aktywizacji młodzieży w charakterze eksperta i patrona (konkursy, staże zagraniczne, wykłady).
Ekonomik od kilku lat współpracuje z NBP w zakresie wycieczek przedmiotowych oraz prelekcji z tematyki rynku pieniężnego, operacji otwartego rynku czy rynku kapitałowego. Dodatkowo młodzież ma możliwość zapoznania się z podstawowymi pojęciami z zakresu obrotu gotówkowego i bezgotówkowego, co jest cenną umiejętnością w zmieniających się warunkach ekonomicznych.
Szkoła współpracuje z Bankiem w zakresie organizacji prelekcji i warsztatów dla uczniów, praktyk zawodowych, staży czy konkursów. Zajęcia odbywają się zarówno w szkole, jak i u pracodawcy w warunkach rzeczywistych.
Szkoła współpracuje z pracodawcą w oparciu o porozumienie zawarte 19 listopada 2015r. na czas nieokreślony. Porozumienie zakłada podejmowanie wspólnych działań na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego dostosowanego do potrzeb pracodawców, lokalnego rynku oraz nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki. W ramach współpracy z firmą prowadzone są zajęcia formie warsztatowej dla uczniów technikum handlowego oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych, mające na celu zaangażowanie młodzieży w zadania praktyczne. Zadania wymagają od młodzieży kreatywności, umiejętności i wiedzy, która jest jednocześnie uzupełniana na spotkaniach organizacyjnych z pracodawcą. W roku szkolnym 2019/2020 firma objęła patronatem klasy pierwsze w zawodzie technik handlowiec.
Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych cyklicznie uczestniczą w wykładach i warsztatach prowadzonych przez Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta na temat praw związanych z niezgodnością towaru z umową, gwarancją i reklamacją, szczególnie w nowoczesnych kanałach sprzedaży.
Szkoła od kilku lat prowadzi współpracę w zakresie praktyk zawodowych i wycieczek przedmiotowych. Ponadto przedsiębiorstwo objęło patronatem klasy pierwsze kształcące się w zawodzie technik informatyk w kolejnych latach 2018/2019 i 2019/2020, dzięki czemu młodzież będzie ma możliwość uczestnictwa w zajęciach praktycznych pod okiem pracowników firmy. Uczniowie biorą udział we wspólnych projektach przybliżających im pracę informatyka w warunkach rzeczywistych.
Współpraca obejmuje m.in. takie obszary jak: organizacja praktyk zawodowych, prowadzenie zajęć dla uczniów przez przedstawicieli pracodawcy, organizację wycieczek i warsztatów u pracodawcy, motywowanie uczniów do poszerzania kompetencji oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce. Organizacja warsztatów i spotkań z pracodawcą ma na celu przedstawienie uczniom praktycznego aspektu omawianych przez nich na lekcjach informatyki zagadnień, przybliża specyfikę zawodu informatyka oraz pozwala na poznanie potencjalnego pracodawcy.
Na mocy zawartego porozumienia pracodawca organizuje dla uczniów klas gastronomicznych i hotelarskich profesjonalne praktyki na promach firmy Unity Line na trasie Świnoujście – Ystad. Szef kuchni MF POLONIA p. Mirosław Bobrowski, a także szefowie działów obsługi klienta cyklicznie prowadzą warsztaty z zakresu nowości gastronomicznych i hotelarskich tj.:
Warsztaty odbywają się zarówno w ZSE jak i na statku Polonia w Świnoujściu. W ramach prowadzonej współpracy firma oferuje także tygodniowe warsztaty, w których biorą udział nauczyciele ZSE poznając standardy pracy na promie co pozwala na wykorzystanie zdobytego doświadczenia w pracy z uczniem.
Firma współpracuje ze szkołą w ramach patronatu dla klasy technik żywienia i usług gastronomicznych zawartego 3 stycznia 2018r.. Współpraca obejmuje m.in. takie obszary jak organizacja praktycznej nauki zawodu w formie praktyk zawodowych, prowadzenie zajęć dla uczniów przez przedstawicieli pracodawcy, dokształcanie nauczycieli, organizację wycieczek i warsztatów u pracodawcy, motywowanie uczniów do poszerzania kompetencji oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce, wspólną promocję oraz upowszechnianie dobrych praktyk. Organizacja warsztatów i spotkań z pracodawcą ma na celu przedstawienie uczniom praktycznego aspektu omawianych przez nich na lekcjach zagadnień, przybliża specyfikę zawodu oraz pozwala na poznanie potencjalnego pracodawcy. Zajęcia tego typu mają charakter aktywizujący.
Szkoła od kilku lat prowadzi współpracę z firmą w zakresie praktyk zawodowych i wycieczek przedmiotowych. Ponadto w roku szkolnym 2018/2019 przedsiębiorstwo objęło patronatem klasę technikum żywienia i usług gastronomicznych. Dodatkowo uczniowie będą mogli brać udział we wspólnych projektach przybliżających im pracę w gastronomii i cukiernictwie w warunkach rzeczywistych.
Uczniowie uczestniczą w zajęciach i warsztatach organizowanych w Trattorii Włoskie Klimaty podczas, których właściciel firmy zapoznaje młodzież z tradycyjnymi włoskimi potrawami i smakami. Ponadto firma współpracuje ze szkołą w zakresie organizacji konkursów gastronomicznych.
Firma współpracuje ze szkołą w zakresie organizacji wycieczek przedmiotowych, mających na celu poznanie zasad funkcjonowania zakładu gastronomicznego i obiektu hotelowego. Ponadto szkoła współpracuje z firmą w zakresie organizacji praktyk zawodowych dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum hotelarskiego, jak i kształcących się w zawodzie kucharz i cukiernik.
Uczniowie szkoły uczestniczą w wykładach i warsztatach prowadzonych przez praktyków cenionego w środowisku kelnerów Stowarzyszenia. Celem warsztatów jest praktyczne i teoretyczne przygotowanie absolwentów ZSE do wykonywania zawodu kelnera oraz poszerzenie i usystematyzowanie wiadomości pozyskanych na zajęciach przedmiotowych. Uczeń dzięki zajęciom ma możliwość poznania najnowszych trendów w gastronomii.
Porozumienie o współpracy zawarto 19 listopada 2015r. na czas nieokreślony. Pracodawca współpracuje ze szkołą w ramach organizacji zajęć praktycznych oraz praktyk zawodowych. Uczniowie ZSE poznają specyfikę pracy w obiekcie w ramach organizowanych cyklicznie wycieczek przedmiotowych oraz spotkań z managerem hotelu. W ramach wycieczek do pracodawcy uczniowie mają możliwość zapoznania się z pracą w zakładzie otwartym żywienia zbiorowego, poznają pracę barmana, kelnera. W roku szkolnym 2019/2020 firma objęła patronatem klasy pierwsze kształcące się w zawodzie technik hotelarstwa.
Hotel i restauracja „Gościniec Wodzisławski” współpracuje z ZSE w zakresie organizacji praktyk zawodowych oraz zajęć praktycznych. W ramach wycieczek przedmiotowych uczniowie mają szansę poznania zasad funkcjonowania zaplecza gastronomicznego w profesjonalnej restauracji, jak również dowiedzieć się na czym polega praca managera obiektu hotelowego. 26 kwietnia 2017 r. podpisano porozumienie o współpracy, które ostatecznie sformalizowało zakres współpracy pomiędzy szkołą a pracodawcą. . W roku szkolnym 2019/2020 firma objęła patronatem klasy pierwsze kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych
W roku szkolnym 2017/2018 firma objęła patronat nad klasą kształcącą się w zawodzie technik handlowiec. Dzięki porozumieniu uczniowie szkoły uczestniczą w wykładach i warsztatach prowadzonych przez pracowników Politan-u. Celem warsztatów jest praktyczne i teoretyczne przygotowanie absolwentów ZSE do wykonywania szeroko rozumianego zawodu handlowca, a także poszerzenie i usystematyzowanie wiadomości pozyskanych na zajęciach przedmiotowych. Ponadto porozumienie przewiduje m.in. wspólną organizację konkursów, wymianę doświadczeń
W roku szkolnym 2018/2019 firma objęła patronat nad klasą kształcącą się w zawodzie technik obsługi turystycznej. Dzięki porozumieniu uczniowie szkoły uczestniczą w wykładach i warsztatach prowadzonych przez pracowników biura podróży zarówno w szkole jak i w zakładzie pracy. Celem warsztatów jest praktyczne i teoretyczne przygotowanie absolwentów ZSE zawodu technika obsługi turystycznej, a także poszerzenie i usystematyzowanie wiadomości pozyskanych na zajęciach przedmiotowych.
Porozumienie o współpracy z firmą podpisano 26 kwietnia 2017r. Ponadto w roku szkolnym 2017/2018 firma objęła patronatem klasy kształcące się w zawodzie technik ekonomista dzięki czemu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wysokiej jakości zajęciach oraz warsztatach. Ponadto firma współorganizuje konkursy branży ekonomicznej. Chętnie organizuje dla uczniów staże, dzięki czemu mają możliwość poznania zadań księgowego w rzeczywistych warunkach już w czasie nauki w szkole. Organizacja warsztatów i spotkań z pracodawcą ma na celu przedstawienie uczniom praktycznego aspektu omawianych przez nich na lekcjach zagadnień, przybliża specyfikę zawodu oraz pozwala na poznanie potencjalnego pracodawcy. Zajęcia tego typu mają charakter aktywizujący, wykraczają poza ramy programowe, zmuszają do wykorzystania wiedzy z wielu przedmiotów.
Pracodawca objął patronatem od roku szkolnego 2018/2019 klasę technikum hotelarskiego. W ramach patronatu strony zamierzają współpracować w zakresie wykładów, prelekcji, warsztatów, zajęć praktycznych czy staży z hotelarstwa, obsługi klienta czy gastronomii.
Firma współpracuje ze szkołą w zakresie organizacji wycieczek przedmiotowych, mających na celu poznanie zasad funkcjonowania zakładu gastronomicznego, organizacji konkursów gastronomicznych. W ramach wycieczek przedmiotowych uczniowie mają szansę poznania zasad funkcjonowania zaplecza gastronomicznego w profesjonalnej restauracji, jak również dowiedzieć się na czym polega praca managera. Organizowane są także dla uczniów zajęcia w restauracji. Ponadto szkoła współpracuje z firmą w zakresie organizacji praktyk zawodowych dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych a także zajęć praktycznych dla uczniów kształcących się w zawodzie kucharz. W roku szkolnym 2018/2019 pracodawca objął patronatem klasę pierwszą kształcącą się w zawodzie techniku żywienia i usług gastronomicznych.
Szkoła współpracuje z pracodawcą w zakresie organizacji praktyk uczniowskich, prelekcji i warsztatów dla uczniów. Pracodawca objął patronatem od roku szkolnego 2018/2019 klasę kształcącą się w zawodzie technik ekonomista.
Szkoła współpracuje z pracodawcą w zakresie organizacji praktyk uczniowskich, staży, a także prelekcji i warsztatów dla uczniów. W roku szkolnym 2019/2020 pracodawca objął patronatem klasy kształcące się w zawodzie technik ekonomista. W ramach patronatu strony współpracują w zakresie wykładów, prelekcji, warsztatów branżowych zarówno w szkole jak i w biurze rachunkowych.
Szkoła współpracuje z pracodawcą w zakresie organizacji praktyk uczniowskich, prelekcji i warsztatów dla uczniów. Pracodawca od roku szkolnego 2019/2020 objął patronatem klasę kształcącą się w zawodzie technik obsługi turystycznej.
Szkoła współpracuje z pracodawcą w zakresie organizacji praktyk uczniowskich, prelekcji i warsztatów dla uczniów. Pracodawca od roku szkolnego 2019/2020 objął patronatem klasę kształcącą się w zawodzie technik obsługi turystycznej.
Szkoła współpracuje z pracodawcą w zakresie organizacji praktyk uczniowskich, prelekcji i warsztatów dla uczniów. Pracodawca od roku szkolnego 2019/2020 objął patronatem klasę kształcącą się w zawodzie technik reklamy.
a także: