PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Ogólnopolski Tydzień Kariery u „Noblistów”.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2019 przypadał w tym roku w dniach 21-25 października. W tych dniach szkoły ponadpodstawowe powiatu wodzisławskiego przeżyły prawdziwy najazd ósmoklasistów. Na Skalnej w Rydułtowach nie było inaczej.

Wizyty naszych gości skupiły się w czwartek, 24 października, bo wtedy właśnie uczniowie Skalnej mają swoje zajęcia policyjne a chętnych do ich zobaczenia i uczestnictwa było wielu. Z samego rana odwiedzili nas w komplecie uczniowie klas 8 SP nr 2 Rydułtowach. Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami  ósmoklasiści uczestniczyli w zajęciach policyjnych gdzie siódme poty wycisnęli z nich panowie Arkadiusz Jędrysik oraz Patryk Błasik, w języku angielskim na którym wykorzystali maksymalnie swoje smart fony i nasze szkolne tablety oraz w zajęciach dotyczących kreatywności zawodowej. Z tego co nam wiadomo każda z grup opuszczała mury Skalnej zadowolona a my wtedy powitaliśmy ósmoklasistów z Pszowa, uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, który dzielnie przystąpili do rozwiązywania zadań matematycznych. Była to jednak „matma inaczej” – matematyczne stacje dydaktyczne przygotowała dla naszych gości pani Ewa Absalon oraz jej pomocnicy z klasy 2 a. Po matematycznym wyzwaniu, z którego zresztą pszowscy ósmoklasiści wyszli zwycięsko, zaprosiliśmy ich do świata zawodów. Teraz już zawody takie jak ludwisarz czy gemmolog nie mają dla nich tajemnic.

Chociaż Ogólnopolski Tydzień Karier już za nami Skalna już szykuje się na kolejnych gości. W najbliższym tygodniu zapowiedzieli się uczniowie z SP 16 i SP 10 z Wodzisławia Śląskiego. Oni też mają ochotę zakosztować naszych zajęć pożarniczych i policyjnych oraz zasiąść w ławkach LO na Skalnej.

Materiał przesłany przez Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach.