PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Od września dodatkowe zajęcia wspomagające dla uczniów ZPSWR

Od września 2019 r. przez kolejne 2 lata szkolne uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim będą mogli zupełnie bezpłatnie skorzystać z dedykowanych dla nich form wsparcia współfinansowanych z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystko dzięki kolejnemu projektowi oświatowemu, na który Powiat Wodzisławski pozyskał unijne wsparcie.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. pozyskało niemal 300 tys. zł na dodatkowe zajęcia wspomagające uczniów, a także na szkolenia dla nauczycieli Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Projekt pod nazwą „SłuchaMY rozumieMy działaMY” skierowany jest do 75 uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a także do 32 nauczycieli oligofrenopedagogów tej szkoły. Uczniowie będą mogli skorzystać z 1900 dodatkowych godzin zajęć specjalistycznych, wyrównawczo-dydaktycznych i korekcyjno-kompensacyjnych, które uzupełnią ofertę edukacyjną placówki. Nauczyciele z kolei uzyskają możliwość jeszcze lepszego przygotowania do pracy z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W tym celu wezmą udział w szkoleniach z zakresu metody Tomatisa oraz w treningach umiejętności społecznych. Dzięki temu skuteczniej będą mogli realizować procesy indywidualizacji i podnoszenia kompetencji społecznych uczniów.

Dzięki projektowi szkoła zostanie też doposażona w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia diagnozy i terapii metodą Tomatisa oraz pomoce dydaktyczne potrzebne do efektywnej realizacji zaplanowanych zajęć.