PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

O aktywności na rynku pracy w BS I stopnia w Radlinie

6 grudnia w Branżowej Szkole I stopnia w Radlinie odbyły się warsztaty pod hasłem „Aktywność na rynku pracy – metody poszukiwania pracy”, prowadzone przez doradców zawodowych ze Szkolnego Ośrodka Karier w Wodzisławiu Śląskim, w których uczestniczyli uczniowie klasy II A.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co zwiększy ich szanse na rynku pracy oraz jakie obecnie wymagania mają pracodawcy wobec młodych pracowników.  Uczniowie poznali również metody i sposoby poszukiwania pracy oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji i uprawnień zawodowych.

Uczniowie podczas indywidualnych ćwiczeń mogli przygotować bilans własnych zasobów czyli umiejętności, cech charakteru, postaw wobec obowiązków oraz zainteresowań przydatnych               do dalszego rozwoju zawodowego. Dowiedzieli się również jak te informacje wykorzystać podczas sporządzania dokumentów aplikacyjnych oraz w trakcie autoprezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej.

Celem warsztatów było mobilizowanie uczniów do szeroko pojętej aktywności oraz pozytywnego podejścia do własnej kariery zawodowej oraz rozwoju zawodowego.