PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Nowe ścieżki kariery w I LO

Przed uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śl. otwierają się nowe ścieżki kariery.

Szkoła podpisała umowę o współpracy z polskim oddziałem francuskiej firmy Sopra Steria – przedsiębiorstwa świadczącego zintegrowane usługi w zakresie: konsultingu, technologii informatycznych i outsourcingu.

Nikt nie kojarzy języka francuskiego z informatyką. Tymczasem, jest to branża dynamicznie rozwijająca się, zwłaszcza na Śląsku, a francuskie firmy specjalizujące się w IT poszukują pracowników ze znajomością języka Moliera, który bynajmniej nie będzie służył upowszechnianiu literatury.

Firma Sopra Steria istnieje na polskim rynku od 10 lat. Obecnie liczy ponad 1000 pracowników.

Współpraca zapowiada się obiecująco, umowa pozwoli uczniom Jedynki, uczącym się języka francuskiego, na udział w warsztatach prozawodowych, organizowanych przez pracowników firmy. W czasie zajęć będzie można poznać mechanizmy rządzące rynkiem pracy, zobaczyć jak działa korporacja i jakie realizuje projekty. Sopra Steria proponuje również wakacyjne staże dla uczniów władających językiem francuskim, którzy zechcą rozwijać kompetencje informatyczne w międzynarodowym środowisku.