PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Niebieski – to naprawdę piękny kolor!

Autyzm sprawia, że świat osób nim dotkniętych jest światem zamkniętym, niegotowym na obcedźwięki, kolory, różnorodność bodźców. Zadaniem nas – osób zdrowych jest oswoić tę rzeczywistość, jak dalece jest to możliwe.

Uczniowie i nauczyciele Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w ramach obchodów Dnia Świadomości Autyzmu zaprosili do szkoły dzieci i młodzież Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. W atmosferze wspólnej zabawy  goście zostali wprowadzeni w świat programowania, robotyki i informatyki. Dzięki dojrzałości i świadomości młodzieży Technikum Nr 1 im. Piatów Śląskich udało się połączyć dobrą zabawę ze sporą dawką wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniom ZPSWR został zaprezentowany pokaz robotów, możliwości druku 3d, różnorodność  szkolnych pracowni.

Uczniowie wiele nauczyli się o potrzebach osób dotkniętych autyzmem, o swoich możliwościach, o swojej gotowości do pomocy i działania, z kolei  goście oprócz wiedzy i umiejętności, obdarzeni zostali uwagą, szacunkiem i uśmiechem młodych mieszkańców regionu. Niebieski to naprawdę piękny kolor!