PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Narodowe Czytanie 2022 – Powiatowa odsłona w tym roku w Rydułtowach!

Powiat Wodzisławski po raz czwarty weźmie udział w akcji "Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. W tym roku cała Polska będzie czytać "Ballady i romanse" Mickiewicza. Przedstawicielem powiatowej akcji będzie Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach.

Czwarta odsłona „Narodowego Czytania” w Powiecie Wodzisławskim

W tym roku nasz powiat bierze udział w akcji po raz czwarty. Dla przypomnienia publikujemy poprzednie edycje „Narodowego Czytania”:

I. rok 2019 – Nowele Polskie: Bolesław Prus Katarynka

9 przedstawicieli Powiatu Wodzisławskiego – w tym zarząd powiatu, naczelnicy wydziałów starostwa oraz dyrektorzy szkół wspólnie odczytali fragmenty Katarynki Bolesława Prusa. Akcja odbyła się na sali Powiatowego Centrum Konferencyjnego w Wodzisławiu Śląskim.

II. rok 2020 – Juliusz Słowacki Balladyna

Szkoły i placówki oświatowe powiatu wodzisławskiego zorganizowały akcje w swoich szkołach, a w ramach powiatowej akcji wszystkie materiały zostały zebrane w jeden filmik zbiorczy:

III. rok 2021 – Gabriela Zapolska Moralność Pani Dulskiej

Ta odsłona „Narodowego Czytania” została przygotowana przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim.

IV. rok 2022 – Adam Mickiewicz Ballady i Romanse

Akcję przygotuje Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach – relacja na naszym Facebooku – Szkoły Powiatu Wodzisławskiego oraz na platformie edukacyjnej w dzień finału akcji, czyli 3 września br.