PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Najlepsi uczniowie otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów

Czternaścioro najlepszych uczniów z szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wodzisławskiego otrzymywać będzie stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dyplomy potwierdzające to wsparcie stypendyści odebrali w piątek z rąk Wicekuratora Oświaty Dariusza Domańskiego i Starosty Wodzisławskiego Leszka Bizonia.

Ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wodzisławskiego dyplomy Prezesa Rady Ministrów otrzymali:

• Weronika Maria Brawańska z I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.,
  • Julia Kotula, Artur Markiel, Anna Matys z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl.
  • Żaneta Kuśmierz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach,
  • Agnieszka Dorota Salamon, Bartłomiej Jerzy Jeremiasz z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.,
  • Natalia Kuligowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach,
  • Patrycja Sosna z PCKZiU Wodzisław Śl.,
  • Patrycja Mandera z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl.,
  • Kinga Frąc z Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śl.

Dodatkowo Błażej Łukasz Błatoń, Szymon Jan Gęsty (absolwent), Paweł Krzysztof Górecki (absolwent), a także Agnieszka Salamon nagrodzeni zostali stypendiami Ministra Edukacji Narodowej.

W imieniu władz samorządowych Powiatu Wodzisławskiego przekazujemy wszystkim wyróżnionym serdeczne gratulacje!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen (co najmniej 4,75) lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre.