PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Młodzieżowe radio online – zgłoś się do 10 sierpnia!

Pierwsze internetowe ogólnopolskie radio młodzieżowe prowadzi rekrutację do swojej rozgłośni. Poszukiwane są osoby w wieku od 13 do 35 lat, które chcą rozwijać swojego pasje radiowe w ramach wolontariatu.

Poszukiwana jest młodzież w wieku 13-35 lat, która chcę współtworzyć z nami ogólnopolskie, internetowe radio młodzieżowe i rozwijać swoje pasje w ramach wolontariatu. Można dołączyć jako redaktor(ka) do działów: Sztuka i kultura, Sportowe emocje, Audycje muzyczne, Strefa edukacyjna, Obieżyświat, Słuchacze w ETERZE, Strefa gier, Wieczorynka i słuchowiska, Codziennik, Serwis informacyjny, Pogoda. A także do obsługi grafiki, obsługi Facebooka, Instagrama i TikToka, do działu technicznego Działu obróbki dźwięku i montażu, Jako DJ Radiowy.

Korzyści z dołączenia do radia:

• Prestiż

uczestniczysz w grupie osób robiących coś więcej niż inni i zdobywasz rozpoznawalność w internecie i wśród rówieśników.

• Akredytacje

redaktorzy radia mogą uzyskać darmowe wejścia na różnego rodzaju koncerty i eventy w celu stworzenia audycji/relacji

• Kontakt z gwiazdami

jako redaktor naszego radia będziesz miał możliwość przeprowadzenia wywiadów z największymi gwiazdami z różnych dziedzin

• Rozwój

angażując się w Radio Widok zdobywasz dodatkową wiedzę z zakresu pracy ze swoim głosem w zakresie montażu audio oraz poznajesz wpływowych ludzi ze świata show biznesu i nie tylko.

• Doświadczenie

zdobywasz doświadczenie w działalności radiowej bo wszystkiego nauczysz się z nami w trakcie tworzenia.

• Zaświadczenie

każdy redaktor otrzymuje zaświadczenie o wolontariacie, to może wpłynąć na podwyższenie oceny z zachowania lub z innych przedmiotów (np. język polski)

• Wsparcie

nie musisz znać się na nagrywaniu audycji i pracy w radiu. Wszystkiego Cię nauczymy i we wszystkim pomożemy.

Etapy rekrutacji:

ETAP I – Rekrutacja do Radia
11-28.07 (przesłużona do 10.08) – przyjmowanie zgłoszeń do Radia
01.08 (przesłużona do 10.08) – ogłoszenie wyników rekrutacji do Radia

ETAP II – Wewnętrzna rekrutacja do działów
01-07.08 (przesłużona do 10.08) – nadsyłanie 3-10 min audycji*

* można nagrać jedną z dwóch rodzajów audycji:
1) Podcast, wywiad, pogadanka, relacja, reportaż
W tych audycjach minimum 3 minuty musi mówić kandydat zgłaszający się do radia.
2) Prezentacja playlisty utworów (DJ)
Tutaj audycja może być trochę dłuższa. Kandydat(ka) musi mówić łącznie minimum przez 2 minuty pomiędzy prezentowanymi utworami

1.08 godz 19:00* – Webinar 1 „Instrukcja z tworzenia audycji cz. 1”
(szukanie inspiracji – prezentacja działów)
2.08 godz 19:00* – Webinar 2 „Instrukcja z tworzenia audycji cz. 2”
(nagrywanie)
3.08 godz 19:00* – Webinar 3 „Instrukcja z tworzenia audycji cz. 3”
(montowanie)

ETAP III – Kwalifikacja na DARMOWE integracyjne warsztaty na Żywiecczyźnie (2-4.09)

Dla zakwalifikowanych 70 osób warsztaty będą DARMOWE. Jedyny koszt do poniesienia po stronie uczestnika to koszt dojazdu i koszt obowiązkowego ubezpieczenia na czas warsztatów. Organizator zapewnia darmowe uczestnictwo w warsztatach, koszt wyżywienia i nocleg.

Dla osób, które nie zakwalifikują się do darmowego uczestnictwa będzie możliwość uczestnictwa odpłatnego w kwocie 290 zł.

08-14.08 – przyjmowanie zgłoszeń na warsztaty stacjonarne
16.08 – ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych na warsztaty radiowe (70 osób + lista rezerwowa)

15.08 g. 19:00* – Spotkanie nr 1 online z koordynatorami w działach
22.08 g. 19:00* – Spotkanie nr 2 online z koordynatorami w działach
29.08 g. 19:00* – Spotkanie nr 3 online z koordynatorami w działach

* godziny i dni są proponowane, natomiast gdy grupie i koordynatorowi będzie pasowała inna godzina lub dzień to jak najbardziej jest to dopuszczalne. Ważne by się odbyły 3 spotkania on-line zapoznawcze przed zjazdem stacjonarnym.

2-4.09 – integracyjne warsztaty na Żywiecczyźnie (w formie stacjonarnej)

ZGŁOŚ SIĘ (formularz zgłoszeniowy)