PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Mikołajkowa „Kraina Lodu” w ZPSWR

Tegoroczne Mikołajki w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim były wyjątkowe. Szkoła zabrała swoich uczniów i wychowanków w podróż po mroźnej "Krainie Lodu". W nawiązaniu do bajki Disney'a o tym samym tytule, dzieci wrzucały do studni serca skute lodem. Później otrzymały w nagrodę upominki od św. Mikołaja.

Mikołajki to tradycyjne święto, jednak w tym roku w ZPSWR było obchodzone w wyjątkowo oryginalny sposób. Szkoła zamieniła się w magiczną „Krainę Lodu”. Oprócz wspaniałego wystroju, który w pełni odzwierciedlał mroźną krainę, nie zabrakło bajkowych postaci. Pojawiły się dwa bałwanki- stateczny Olaf i niesforny Olafek, które zamieniły się w pomocników św. Mikołaja. Atrakcje czekały zarówno na małe, jak i te nieco większe dzieci. Mikołaj rozdawał prezenty od rana do późnego wieczora. Każdy odwiedzający ZPSWR załapał się na upominek. Na Mikołajkach pojawili się również przedstawiciele powiatu wodzisławskiego – starosta Leszek Bizoń oraz naczelnik Wydziału Oświaty – Katarzyna Zöllner-Solowska.

Jesteśmy ciekawi co szkoła przygotuje w przyszłym roku, już nie możemy się doczekać!