PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Strona startowa Aktualności

Kolejne złoto Pawła Długosza z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. po raz kolejny nie pozostawił wątpliwości, kto jest najlepszym elektronikiem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w kraju.

Po zajęciu pierwszego miejsca w  Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA, Paweł Długosz ponownie zdeklasował rywali, zdobywając 100 punktów w klasyfikacji generalnej  Olimpiady Wiedzy Technicznej (kolejny z zawodników zdobył o 25 punktów mniej…) i po raz drugi w tym roku szkolnym stanął na najwyższym stopniu podium ogólnopolskich zawodów. Paweł wywalczył złoto w grupie elektryczno – elektronicznej Olimpiady Wiedzy Technicznej. Opiekunami ucznia są nauczyciele przedmiotów zawodowych: Bronisława Rutecka, Kornel Barteczko i Roman Magiera.

Laureaci olimpiady oraz ich opiekunowie zaproszeni zostaną na uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród XLIII edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej, które odbędzie się 27 maja 2017 w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie.

Paweł po raz szósty został laureatem olimpiady ogólnopolskiej (cztery pierwsze miejsca, jedno drugie i jedno czwarte), a więc zdobył już szósty indeks uczelni wyższej.