PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Jubileusz 20-lecia PODN w Wodzisławiu Śląskim

9 września odbyła się uroczyste obchody jubileuszu 20 lecia istnienia Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

20 lat PODN

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, władze powiatowe, włodarze gmin powiatu wodzisławskiego, a także dyrektorzy szkół. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również przedstawicieli Kuratorium Oświaty oraz reprezentacji instytucji współpracujących z PODN, przedsiębiorców i uczelni wyższych.

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli został powołany przez Powiat Wodzisławski 1 września 2001 roku (wówczas pod nazwą Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w strukturach organizacyjnych Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Doradztwa Metodycznego). Od 1 września 2004 roku decyzją Rady Powiatu PODN funkcjonuje jako jednostka samodzielna. Od 1 września 2006 roku PODN mieści się w nowej siedzibie na osiedlu 1 Maja 16 A.

Od dwudziestu lat Ośrodek z wielkim zaangażowaniem wspiera szkoły i nauczycieli w ich rozwoju zawodowym, co przyczyniło się do umocowania placówki w środowisku oświatowym powiatu wodzisławskiego.

Przez całe minione lata Ośrodek wspierał działania nauczycieli nie tylko w codziennej trudnej pracy, ale także podejmował działania innowacyjne, starając się wykonywać zadania w sposób kompetentny i profesjonalny. Zaangażowanie całego zespołu ośrodka – dyrekcji, doradców metodycznych, konsultantów w realizację nowych trudnych zadań oświatowych zasługuje na wyrazy uznania i szacunku nie tylko władz powiatowych, ale i całego środowiska oświatowego.

Życzymy, aby następne dziesięciolecia były dla Ośrodka tak pomyślne jak minione i aby nadal z wielką pasją i oddaniem realizował wizję wszechstronnego rozwoju kadry pedagogicznej zatrudnionej w różnych typach szkół na terenie powiatu.