PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

Dziś uroczyście rozpoczynamy rok szkolny! Powiatowa Inauguracja odbędzie się tym razem w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. W tym roku w Powiecie Wodzisławskim rok szkolny rozpocznie łącznie około 5750 uczniów.

„Wiedza jest potęgą, trzeba tylko chcieć po nią sięgnąć” – to motto, które towarzyszy dzisiejszej Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego.

Czas wakacji dla wielu był czasem  przygotowania szkół i placówek do nowego roku szkolnego. Władze powiatu, dyrektorzy, nauczyciele zmagali się z dostosowaniem placówek do obowiązujących przepisów edukacyjnych, wychowawczych oraz higieniczno – sanitarnych. Oprócz tego musieliśmy zapewnić również odpowiednie doposażenie szkół, a także zaplanować inwestycje, które są ważnym elementem wspomagającym i poprawiającym proces edukacji.

Jednym z ważniejszych obszarów przygotowania do nowego roku szkolnego była rekrutacja uczniów do poszczególnych typów szkół. W ślad za tym udało nam się uruchomić 42 oddziały o łącznej liczbie 1265 uczniów.

Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie spokojny, normalny, a przede wszystkim – spędzony w szkole. Przyzwyczajeni do pandemicznej rzeczywistości przestawiliśmy się na nauczanie zdalne, jednak trzeba przyznać, że nic nie jest w stanie zastąpić tradycyjnej formy kształcenia. Życzymy  uczniom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz wszystkim związanym z oświatą wszystkiego dobry na rozpoczynający się rok szkolny.