PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Fryzjerskie zmagania w Pszowie już za nami

W ubiegły piątek młodzi adepci fryzjerstwa z całego województwa po raz czwarty zawitali do Pszowa, aby uczestniczyć w międzyszkolnym konkursie. Reprezentanci Rybnika, Żor, Rudy Śląskiej, Pszczyny, Żywca oraz gospodarze liczyli na uznanie swoich kreacji pośród współuczestników, publiczności, a przede wszystkim wymagającego jury.

W świeżo wyremontowanej sali gimnastycznej przyszli mistrzowie rywalizowali w dwóch kategoriach: „Kobieta – Kwiat” oraz „Wyciskanie fal na mokro”. Organizatorzy konkursu: ZSP w Pszowie i Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim zadbali o pozyskanie licznych sponsorów, dlatego też z niecierpliwością czekano na ogłoszenie wyników.

Gośćmi konkursu byli nie tylko fryzjerzy, opiekunowie, nauczyciele i uczniowie szkół, ale także liczne grono gości, którzy zaszczycili swoją obecnością sam konkurs oraz uroczyste oddanie do ponownego użytku odnowionej sali gimnastycznej wraz z nową, przyszkolną stacją ćwiczeń street workout. Po kilku godzinach rywalizacji Kornelia Newy, członkini Zarządu Powiatu Wodzisławskiego odpowiedzialna za oświatę, Czesław Krzystała, burmistrz Pszówa wraz z pozostałymi uczestnikami wysłuchali werdyktu profesjonalnego jury w składzie: Iwona Witaszak, Małgorzata Poławska i Mariola Komor-Konsek.  Wyniki przedstawiały się następująco:

Kategoria „Kobieta – Kwiat”

• I miejsce – Dominik Godula (Pszów)
  • II miejsce – Wiktoria Bury (Pszów)
  • III miejsce – Aneta Kowalewska (Rybnik)
  • wyróżnienie – Martyna Binias (Pszczyna)

Kategoria „Wyciskanie fal na mokro”

• I miejsce – Patrycja Witkowska (Pszów)
  • II miejsce – Helena Mikułka (Rybnik)
  • III miejsce – Natalia Tlałka (Żywiec)
  • Wyróżnienie – Ewa Ziętek (Żywiec)

Dyrektor ZSP w Pszowie, Izabela Widera pogratulowała wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom. Podziękowała też sponsorom (m. in. firmy: WATS, DESIGNER, hurtownia INSIMIA), nauczycielom i opiekunom zaangażowanym w organizację i przygotowanie uczniów do konkursu, a zgromadzonym gościom za przybycie. Zaprosiła jednocześnie już przyszłoroczną, piątą edycję konkursu.