PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Finał Olimpiady Budowlanej za nami – dwóch naszych uczniów na podium!

Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych był dla nas w tym roku wyjątkowy - odbywał się w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, a co więcej, dwóch uczniów tej szkoły znalazło się w ścisłej czołówce!

Finał centralny XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych rozpoczął się w piątek, 12.04 o godzinie 9:00. Udział w „zmaganiach budowlanych” wzięło udział 80 uczniów z całego kraju. Wyniki poznaliśmy dzień później, na uroczystym rozdaniu nagród z udziałem parlamentarzystów, samorządowców z województwa i powiatu, byłych i obecnych dyrektorów Zespołu Szkół Technicznych, Komitetu Głównego Olimpiady, nauczycieli, sponsorów.  Wszystko odbywało się w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, który w tym roku pełnił rolę gospodarza.

Najlepszy w dziedzinie budownictwa okazał się uczeń z Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie Piotr Matysiak. Natomiast drugie i trzecie miejsce zdobyli kolejno uczniowie  wodzisławskiego ZSTBłażej Błatoń i Agnieszka Salamon, których do konkursu przygotowywał Tomasz Wardenga.

Laureaci trzech pierwszych miejsc zostali wyróżnieni „medalami laureata” z limitowanej serii Mennicy Polskiej, które wręczył im Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej – prof. dr hab. inż. Andrzej Garbacz.

Przypominamy, że nagrodą dla laureatów jest m.in. możliwość przyjęcia bez postępowania kwalifikacyjnego na studia w uczelniach technicznych oraz prawo do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Zwycięzcom  i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Wydarzenie było również okazją do wyróżnienia najlepszych szkół – Puchar Prezesa Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa za uzyskanie pierwszego miejsca w rankingu szkół w Finale Centralnym zdobył Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie. Puchar Starosty Wodzisławskiego za uzyskanie drugiego miejsca otrzymał Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Prof. Józefa Tischnera w Limanowej, a Puchar Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śl. za uzyskanie trzeciego miejsca powędrował do Państwowej Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. uplasował się na piątej lokacie.