PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Amerykańskie uniwersytety czekają na uczniów I LO

Miło nam poinformować o sukcesach uczniów I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. Tegoroczna absolwentka Julia Pełeszuk oraz uczeń klasy drugiej Igor Porwoł, dzięki swoim osiągnięciom naukowym, będą mogli kontynuować swoją edukację na uczelniach w USA.

Julia Pełeszuk – tegoroczna absolwentka klasy biologiczno-chemicznej, orzymała powiadomienia z trzech uniwersytetów w USA, o pozytywnej weryfikacji jej aplikacji. Julka została zakwalifikowana do podjęcia studiów w dwóch nowojorskich uczelniach: Hofstra University i Albany College of Pharmacy and Health Sciences oraz w California State University w Los Angeles. To nie pierwszy sukces Julki. W ubiegłym roku zakwalifikowała się do Mentoring Programme w New York Academy of Sciences, uzyskując stypendium, które umożliwiło jej udział w wyjazdowej konferencji i warsztatach, jakie odbyły się w Nowym Jorku w ramach podsumowania rocznej pracy programu.

Igor Porwoł – uczeń klasy drugiej matematyczno-fizycznej zakwalifikował się do programu Business Opportunities Summer Session organizowanego przez Smeal Collefe of Business w Pennsylvania State University. 4 czerwca br. Igor weźmie udział w pierwszej sesji, która ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, odbędzie się online. Pennsylvania State University należy do Ivy League – Ligi Bluszczowej, czyli do stowarzyszenia ośmiu elitarnych uniwersytetów amerykańskich znajdujących się w północno-wschodniej części USA.

Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz podjęcia nauki na wymarzonej uczelni!